Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego

Podsumowanie letniego  okresu przygotowawczego

Długo wyczekiwana inauguracja nowego sezonu stała się faktem... Już za kilkanascie godzin KS Iskra zainauguruje rozgrywki "A" klasy meczem u siebie z drużyną KS Dąbrówki.
Okres przygotowawzy rozpoczęliśmy trenując 3 razy w  tygodniu. Rozegraliśmy rowniez kilka gier kontrolnych.

Pierwszym naszym przeciwnikiem była wystepująca w Rzeszowskiej "A" klasie druzyna Czarni Czudec. Mecz zakończył się remisem 1-1. Kolejną grę kontrolną rozegraliśmy równiez na wyjeździe tym razem mierząc się z Iskrą ZGłobień występującą  w "A" klasie . Mecz zakonczył się remisem 2-2. Trzeci sparing to cenny sprawdzian z występującym w okręgówce Strumykiem Malawa. Rozegrany rowniez na wyjeździe mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 5-1. Przedostatni mecz kontrolny to domowe spotkanie z Hermanem Hermanowa. Druzyna prowadzona przez byłego naszego zawdnika M. Lesia przegrała 11-1.
Na koniec okresu przygotowawczego rozegraliśmy sparing z aspirującym do awansu do klasy "O" Alabastrem Łopuszka Wielka. Do przerwy obie drużyny nie potrafiły zdobyć bramki. Po przerwie lepsi okazali się goście którzy zwyciężyli w  stosunku 4-0.

W szeregach czarno zielonych doszło do kilku zmian personalnych.
Z drużyną pożegnał się Grzegorz Kawalec , który dołączył do nas ponownie w rundzie wiosennej i pomógł w utrzymaniu naszej drużyny w  szeregach klasy "A". Kefi dziękujemy za kolejną rundę spędzoną w Jaworniku i życzymy powodzenia w  nadchodzącym sezonie w serie "B" . Grzegorz w  najbliższej rundzie będzie bronił barw LKS Tarnawki. Kolejnym zawodnikiem , który zmienił barwy klubowe jest Mateusz Bednarz. Nasz lewy dotychczasowy lewy obrońca w związku z  wyjazdem na studia zmuszony był do zmiany klubu. Obecnie reprezentował będzie drużynę TS Węgrzce występującą w małopolskiej okręgówce. W naszych szeregach zabraknie również Marcina Wojkowskiego , któremu skończyło się wypożyczenie z Korony Rzeszów oraz Michała Lubasa , który nie wznowił treningów. Z powodu wyjazdu zagranicę chwilowo nieobecny bedzie również nasz etatowy napastnik Józef Pawełek.

Wszystkim zawodnikom  którzy opuszczaja KS Iskrze życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłka.

Ponadto w  poczatkowej fazie rundy jesiennej nie zobaczymy Jakuba Jamrozika , który zmaga sie z kontuzja kolana. Kuba wszyscy trzymamy kciuki za szybki powrót na boisko.

W najbliższej rundzie nasza drużynę wzmocnił występujący na pozycji napastnika Adrian Tokarz . Adrian dołączył do nas na zasadzie transferu z drużyny Strumyk Malawa.

Z wypozyczenia powrócił Krystian Stanowski, który poprzednia runde spędził w IV ligowym Sokole Kolbuszowa Dolna. Ze służbowego wyjazdu wrócił M. Makara. Do gry po kontuzji wrócił Aleksander Szmulik , a  treningi wznowili doświadczeni zawodnicy Krzysztof Dobosz oraz Patryk Kasznia.

Z drużyny LKS Manasterz szeregi naszej drużynę zasilił defnsywny pomocnik Kacper Majewski, który trenuje z nasza druzyną od początku okresu przygotowawczego oraz Sebastian Nykiel występujący na pozycji pomocnika  i Żyła Jakub , który w  ubiegłej rundzie strzegł bramki LKS-u Manasterz.

Połaczenie doświadczenia z młodościa powino dac pożądany efekt w  postaci dobrej , a przede wszystkim skutecznej gry.

Wszystkim naszym nowym zawodnikom życzymy wielu sukcesów i radości z  gry  w czarno zielonych trykotach.