Markovia Markowa Gospodarze

monetajp

Utworzono:

08.04.2015

Kolejne trzy punkty na konto naszej drużyny wywalczone na bardzo trudnym terenie.

Od początku spotkania było widać, że będzie to bardzo ciężki mecz pod względem walki fizycznej. Zawodnicy z Markowej grają bardzo twardo i w grze jeden na jeden było nam trudno wywalczyć sobie dogodne pozycje do konstruowania akcji. Często nasi piłkarze byli faulowani a nie które faule były bardzo brutalne. Pierwszą bramkę dającą prowadzenie strzelił Grzegorz Pawełek. W polu karnym w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Banaś lecz jego strzał zostaje odbity przez bramkarza. Na szczęście dobrze ustawiony Grzegorz pewnym strzałem pod poprzeczkę daje nam jednobramkowe prowadzenie. Z prowadzenia nie cieszymy się jednak zbyt długo. Podanie w pole karny odbija nasz golkiper lecz na tyle nie fortunnie bo wprost pod nogi zawodnika gospodarzy, nie sposób nie skorzystać z takiego prezentu i mamy remis. Często bywa, że po takiej bramce drużyna traci na chwilę chęci do gry, ale nie tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę próbują wybijać zawodnicy Markowej lecz udaje im się jedynie podbić piłkę do góry, piłka spadała w miejsce gdzie stał  Grzegorz Pawełek, nasz napastnik nie mógł nie skorzystać z tego prezentu i głową skierował piłkę do bramki. Mamy 1-2 i taki wynik utrzymuje się do przerwy.

Na drugą część spotkania wchodzimy z motywowani i skupieni głównie na celu utrzymania korzystnego wyniku. Świadomi konsekwencji utraty bramki z kontry obie drużyny prowadzą głównie grę w środkowej części boiska, czas od czasu próbując konstruować szybsze akcję mające na celu zmianę wyniku. Wydawałoby się, że Iskra wyjedzie z Markowej z wynikiem 1-2, lecz nasz rezerwowy Łukasz Lech indywidualną akcją wkrada się na pole karne przeciwnika oddaje strzał na bramkę a piłka ląduje na ręce jednego z obrońców gospodarzy i sędzia wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi najskuteczniejszy zawodnik tego dnia Grzegorz i pewnym strzałem w prawy róg bramki ustala wynik na 1-3.

Bardzo dobre spotkanie wyjazdowe naszej ekipy, zaangażowanie, walka, konsekwencja i skuteczność strzelecka dają nam kolejne tak cenne trzy punkty. Dziękujemy kibicom którzy przyjechali wspierać naszą drużynę. Zapraszamy na kolejne spotkanie.