PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Liderem rundy jesiennej tegorocznych rozgrywek klasy „O” jest Wisłok Strzyżów , który z dorobkiem 35 punktów przewodzi w ligowej tabeli. Na drugim końcu bieguna z zaledwie 6 oczkami znajduje się beniaminek z Jasionki.

W pierwszej kolejce na wyjeździe KS Iskra przegrała 3-1 z jednym z faworytów do awansu Sokołem Sokołów. Warto zaznaczyć , ze do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1 i to nasza drużyna była stroną przeważającą.

Druga kolejka to spotkanie z rezerwami Resovii i można uznać to spotkanie jako najlepsze naszego zespołu przed własną publicznością, odnosimy zasłużone zwycięstwo  3-0. W zespole gości zaprezentował się nasz wychowanek Jakub Kądziąłka.

W trzeciej kolejce nasi zawodnicy odnieśli kolejne zwycięstwo 3-1 z drużyna Astry. Bohaterem tego meczu z pewnością został nasz brakarz K. Słupek , który w 88 minucie obronił rzut karny przy stanie 2-1 dla Iskry.

O kolejce numer IV zarówno nasi zawodnicy jak i kibice chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Nie chodzi tutaj o wynik , który stał się sprawą drugorzędna ,a kontuzje kolana naszego stopera Jakuba Jamrozika , który do końca rundy nie wystąpił już w żadnym meczu.
Po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy 0-1 z liderem ze Strzyżowa , prezentując bardzo dobrą grę zwłaszcza w drugiej połowie.

W V kolejce naszej drużynie przytrafił się słabszy mecz i mimo gry w przewadze przez 20 minut nasz zespół zdołał jedynie zremisować z Bratkiem 1-1. Na usprawiedliwienie można jedynie dodać ze był to 3 mecz w systemie rozgrywania co 3 dni .

W VI kolejce wygraliśmy 3-1 na wyjeździe z Dąbrówkami warto dodać ze mimo wysokiego wyniku mecz nie należał do tych "najłatwiejszych" decydująca okazała się niemal 100% skuteczność naszego zespołu.

Kolejka nr VII to kolejna porażka Iskry na własnym stadionie , tym razem lepsza okazała się Crasnovia. Pomimo prowadzenia 1-0 i 2-1 przegraliśmy głównie za sprawą prostych błędów w defensywie 2-3.

W VIII kolejce nasza drużyna pomimo słabego początku meczu ( w 15 minucie gospodarze prowadzili 2-0) zdołała urwać punkt remisując na trudnym terenie z Sawą 3-3. Trzeba odnotować ze nasz zespół potrafił dwa razy odrobić straty z zespołem który jako jeden z niewielu potrafił momentami zdominować nas na boisku.

Kolejka numer X to zwycięstwo 4-2 w Stobiernej. Choć gospodarze lepiej rozpoczęli ten mecz zdobywając bramkę na 1-0 to nasza drużyna do przerwy wyszła na prowadzenie za sprawa dwóch rzutów karnych , które na bramki zamienił Michał Trzyna, zdobywając tym samym hattricka .

W kolejce numer XI na własnym stadionie podejmowaliśmy spadkowicza z IV ligi drużynę Jedności Niechobrz. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i pięknej bramce Jakuba Sowy , nasza drużyna przegrała 1-2 po dwóch stałych fragmentach. Goście bramkę na 2-1 zdobyli w 93 minucie.

W kolejce numer XII w Załężu zmierzyliśmy się z Korona. Pierwsza połowa to doskonała gra naszej drużyny. Pomimo wielu doskonałych sytuacji do zdobycia bramki, tylko jeden raz udało nam się pokonać bramkarza gospodarzy. Druga połowa to słabsza gra w efekcie czego Korona wyrównała w końcowej fazie meczu.

Kolejka XIII to spotkanie z Gromem , który okupował dolną część tabeli. Jeśli ktoś myślał , że w tym meczu Iskra sięgnie po pewna wygrana był w dużym błędzie gdyż po raz kolejny prowadziliśmy do przerwy 1-0 aby po przerwie stracić ze słabo grającym przeciwnikiem dwie bramki i w rezultacie przegrać 1-2. Trzeba zaznaczyć , że była to jedyna wygrana piłkarzy z Handzlówki na wyjeździe.

W kolejnej XIV kolejce odnieśliśmy kolejne cenne zwycięstwo na wyjeździe 2-0 z Błażowianką. Strzelcem dwóch bramek dla naszej drużyny był J. Pawełek.

Kolejka XV to remis ze Strumykiem 1-1. Po słabszej pierwszej połowie , w której przegrywaliśmy 1-0 w drugiej to Iskra przejęła inicjatywę i zdołała wyszarpać jeden punkt doświadczonemu przeciwnikowi.

Ostatnia kolejka to przysłowiowa wisienka na torcie , mecz derbowy z Dynovią. Jak przystało na derby pierwsza połowa to typowy mecz walki. W drugiej połowie wreszcie zobaczyliśmy bramki. Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze . Następnie filar naszej defensywy G. Kawalec obejrzał czerwoną kartkę . Wejście J. Sowy ożywiło nieco grę naszej drużyny i to właśnie po jego akcji M. Makara dograł do najskuteczniejszego zawodnika naszej drużyny G. Pawełka , który uszczęśliwił licznie zgromadzonych kibiców zdobywając wyrównującą bramkę.

Znacznie lepiej podopieczni trenera Pindy radzili sobie na wyjazdach. W 9 wyjazdowych spotkaniach nasi piłkarze zdobyli 16 punktów , doznając tylko jednej porażki 3-1 w pierwszej kolejce z Sokołem- była to jedyna porażka naszej drużyny na wyjeździe .
Problem ze zdobywaniem punktów na własnym boisku sprawił , że w rozegranych 7 spotkaniach u siebie zdobyliśmy zaledwie 7 punktów. Należy zwrócić uwagę na wysokość porażek KS Iskry. We wszystkich spotkaniach rozegranych w Jaworniku nasza drużyna prowadziła ze swoimi przeciwnikami , po czym schodziła z boiska pokonana i to za każdym razem przeciwnik był lepszy tylko o 1 bramkę ( porażki z Gromem 1-2 , Crasnovia 2-3 , Jednością 1-2 )
W 16 spotkaniach strzeliliśmy 30 bramek co plasuje nasza drużynę na 4 miejscu pod względem zdobytych bramek. Lepszym bilansem pochwalić może się jedynie Wisłok 37 bramek , Resovia II 35 bramek i Jedność 32 bramki.
Po 16 ligowych spotkaniach KS Iskra zajmuje z 23 oczkami 9 pozycję. Sytuacja wyjściowa przed runda wiosenna jest zatem klarowna. Do prowadzących tracimy tyle , ile przewagi mamy nad spadkowiczami. Walka o ligowy byt zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy dobrze przepracują okres przygotowawczy , co przełoży się z pewnością na wyniki w rundzie rewanżowej.

Na uwagę zasługuje również strzelecka dyspozycja naszego napastnika Grzegorza Pawełka , który z dorobkiem 8 bramek znajduje się na II miejscu w klasyfikacji strzelców. Do najlepszych ( Czaja , Pantoł) nasz snajper traci tylko 1 bramkę . Grzegorzowi życzymy zatem aby po rundzie rewanżowej wspiął się na szczyt klasyfikacji strzelców.